baysanlarcambalkon@hotmail.com

Ankara Cam Balkon

Ankara Cam Balkon

Katlanır Cam Balkon

Katlanır Cam Balkonuygulandığı alanı kötü hava koşullarından ve dış etkenlerden koruyan, ayrıca uygulandığı alanda ilave bir yaşam alanı oluşmasını sağlayan balkon sistemidir. Sistem kanatlarını istenilen yere toplayabilme özelliği olan Katlanır Cam Balkon, uygulandığı mekanda geniş ve konforlu bir alan oluşturur. Ekonomik olması ile de sıkça tercih edilen katlanır cam balkonun, üretimi ve kurulumu da oldukça pratiktir. Katlanır cam balkon kullanılan alanlar kötü hava koşullarından korunmasının yanı sıra estetik ve modern bir görünüme de sahiptir.

Katlanır Cam Balkon, balkonların çok daha verimli kullanımını sağlayan pratik ürün modellerinden biridir. İklimsel şartlar ve olumsuz hava koşullarına karşı yüksek korumayan sağlayan katlanır cam balkonlar, kullanıldığı balkonu çok daha verimli bir alan haline getirir. Balkonunu dört mevsim verimli bir şekilde kullanmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olan Katlanır Cam Balkonçok sağlıklı ve kullanışlı bir tercihtir. Sağlık malzeme desteği ile üretilen katlanır cam balkonu belirli bir yere toplayarak, oldukça geniş bir açık alan oluşturulabilir.

Katlanır Cam Balkon Sistemleri

Katlanır Cam Balkon Sistemleribalkon alanlarında daha pratik ve fonksiyonel bir kullanım sağlaması açısından oldukça kullanışlı bir modeldir. Sistemin kolayca açılıp kapanan yapısı, büyük bir kullanım kolaylığı sağlar ve özellikle yalıtımsız mekan bölmeleri için oldukça uygundur. Bunun yanı sıra uygulandığı alana son derece etkileyici bir görüntü sağlayan katlanır cam balkon, özellikle son zamanlarda sıkça tercih edilen ürünlerden biridir.

Katlanır Cam Balkon Sistemi, kolayca açılıp kapanabilen mekanizması sayesinde pratik kullanım imkanı sunarken, olumsuz hava şartlarından koruma özelliği sayesinde her mevsim kullanıma uygundur. Katlanır cam balkon aynı zamanda uygulandığı alanda yüksek bir enerji ve performans sağlar. Bu sayede insanlara büyük kullanım kolaylığı sağlayan balkon sistemi ürünlerinin başında gelir.

Katlanır Cam Balkon Modelleri

Katlanır Cam Balkon Modellerisağ ya da sol istenen yöne toplanabilme özelliği sayesinde oldukça pratik bir kullanım imkanı sağlayan modellerdir. Kullanıldığı mekanda verimli ve geniş bir kullanım alanı oluşturur. Uygulandığı alanı olumsuz hava koşulları ve iklim şartlarından koruyan katlanır cam balkon sistemleri, birbirinden estetik görünümlü modellere sahiptir.

Katlanır Cam Balkon Modelleri arasında her müşterinin talebine uygun profil ve renk seçeneği mevcuttur. Balkonu için katlanır cam balkon modelini tercih etmek isteyenler, taleplerine uygun model ve renkteki ürünü kolayca bulabilir. Katlanır cam balkon sayesinde iç ve dış mekan bölmelerinde verimli alanlar oluşturulurken, katlanabilen ve kolayca açılıp kapanabilen mekanizması sayesinde pratik bir kullanıma sahip olunabilir.

Katlanır Cam Balkon’da SURCAM Güvencesi

Katlanır Cam Balkon Sistemi, kesintisiz manzara imkanı sunarken kolayca açılıp kapanabilen ve toplanabilen mekanizması sayesinde uygulandığı alanda ciddi bir ısı yalıtımı sağlar. Oldukça modern ve şık tasarımları sayesinde evinize estetik bir değer de katan Katlanır Cam Balkon modelleri için, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İnternet sitemiz üzerinden kaliteli, kullanışlı ve estetik görünümlü Katlanır Cam Balkon modellerimizi inceleyebilirsiniz. Sitemizdeki canlı destek hizmetimizden veya iletişim numaramızdan bize ulaşarak, beğendiğiniz Katlanır Cam Balkon modeline en uygun fiyat garantisi ile sahip olabilirsiniz.

Katlanır Cam Balkon Fiyatları

Katlanır Cam Balkon Fiyatları tercih edilen ürünün modeline göre değişiklik gösterebilir. Balkonu için katlanır cam balkon modelini tercih etmek isteyenler, taleplerine uygun model ve renkteki ürünü firmamızda kolayca bulabilir.

Katlanır cam balkon sayesinde iç ve dış mekan bölmelerinde oldukça kullanışlı alanlar oluşturulabilirken,  katlanabilen ve kolayca açılıp kapanabilen mekanizması sayesinde pratik bir kullanıma sahip olunabilir.

 

Sürme Cam Balkon Nedir?

Sürme Cam Balkon, özelliklerde balkonlarda sıkça kullanılan, büyük mekanların kapatılarak adeta bir oda formuna dönüşmesini sağlayan cam sistemidir. Camların üst üste toplanarak sürülmesi ile kullanım kolaylığı sağlayan sürme cam sisteminin, bu özelliği sayesinde oldukça pratik ve konforlu bir ürün olduğunu söylemek gerekir. Sahip olduğu raylı sistem ve tamperli cam yapısı ile oldukça işlevsel ve kolay kullanım imkanı sunan sürme cam Balkonun sağladığı birçok avantaj vardır.

Sürme Cam Balkon Özellikleri

Mekanların dar ve kısıtlı olduğu alanlarda sıkça kullanılan Sürme Cam Balkon, raylı sistemi sistemi sayesinde yatay hareket eder ve bu sayede alandan verim sağlanarak mekan daha çekici bir hale gelir. Ayrıca sürme cam Balkonda kanatlar içe veya dışa katlanmadığı için her türlü perde uygulamasına da uygundur.

Sürme Cam Sistemi, kanatlarındaki kilit sistemi sayesinde oldukça güvenli bir cam sistemi modelidir. Özel bir tasarıma sahip olan Sürme Cam Balkonun kanatları açıldığında, üst üste gelir. Bu sayede cam sistemini açmak için fazla kuvvet uygulamak gerekmez. Bu da sistemin kullanımında oldukça kolaylık ve pratiklik sağlar. Tüm balkonlara uyum sağlayabilen teknik bir tasarıma göre üretilen Sürme Cam Balkon, aynı zamanda uygulandığı alanlara estetik bir görünüm katar. Uygulandığı alan ile adeta bütünleşen sistem, alanda soğuk, toz, yağmur gibi olumsuz etkenlere karşı tam koruma sağlar.

Sürme Cam Balkon Avantajları

Sürme Cam Balkon, balkon, pencere ve birçok mekanda kolay ve pratik bir kullanım sağlaması ile oldukça avantajlı ürünlerdendir. Sürme Cam Balkon Avantajları sayesinde sıkça tercih edilen ürünlerinden biri haline gelmiştir.

 1. 1. Isı Kaybını Önler

Sürme Cam Balkon, hem dışarıdan gelen soğuk havanın iç mekana girişini önler de hem de içerideki ısının dışarıya çıkmasına engel olur. Bu sayede ısı kaybını önleyen izolasyon etkisi yaratır. Bu da insanlara ısı kaybına uğramama ve buna bağlı olarak enerji faturalarının düşmesi ile çok daha konforlu bir yaşam imkanı sunar.

 1. 2. Uzun Ömürlü Kullanım İmkanı Sunar

Sürme Cam Balkon, 2 adet rulman ve 2 adet tekerlek mekanizması sayesinde sağa ve sola kaydırılabilen oldukça kullanışlı bir ürün modelidir. Üretiminde kaliteli malzemeler kullanılan Sürme Cam Balkon, uzun ömürlü kullanım imkanı ile bilinir. Bu sayede insanların sürmeli cam sistemini uzun yıllar boyunca güvenle kullandığı söylenebilir.

 1. 3. Ekstra Kullanım Alanı Oluşturur

Sürme Cam Balkon, en çok balkon gibi açık alanların kapatılması amacı ile kullanılır. Bu sayede sonbahar ve kış aylarında olumsuz hava koşulları sebebi ile kullanılamayan balkonlar, yaşam alanı haline dönüşür ve çok daha konforlu bir hale gelir.

 1. 4. Uygun Fiyat

Sürme Cam Balkon, bütçenizi zorlamayacak uygun fiyatlara sahiptir. SURCAM firması olarak müşterilerimize kusursuz Sürme Cam Balkon sunuyor ve avantajlı fiyat seçeneklerimizden yararlanmalarını sağlıyoruz. Bizi tercih ederek kalitenin keyfini çıkarabilirsiniz!

 

Katlanır Cam Sistemleri Hakkında!

Cam malzemenin yapılara girişinden bu güne en sükseli en gösterişli en prestijli haline ancak Katlanır Cam Balkon halinde ulaşmıştır, halk dilinde Katlanır Cam, Cam Balkon, Sürme Cam, Toplanır Cam, Balkon Kapama, Balkon Kaplama, Açılır Kapanır Balkon gibi isimlerle de anılan bu sistemler, gösterişli ve şık oldukları gibi oldukça kullanışlı olmaları sebebiyle özellikle dairelerde çok tercih edilmektedir.

Başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlerde konutlar gittikçe küçülmektedir, bununla beraber insanlar küçük alanlı dairelerini daha kullanışlı hale getirmek istemektedirler, bu yolda Katlanır Cam Balkon Sistemleri, dairelerinizin balkonlarını da yaşam alanlarınıza katmayı sağlayarak sizlere yardımcı olmaktadır. Hatta bu alanda en büyük faydayı sağlamaktadır.

Dairelerde durum böyleyken, daha farklı konutlar olan villalar ve müstakil evlerde ise Katlanır Cam Sistemleri karşımıza Kış Bahçesi, Kapı Önü Cam Kapama ve Teras Camlama olarak çıkmaktadır. Bu sistemlerden Kış Bahçesi; evinizin bahçeye bakan bir camı kapısı veya duvarından çıkıntı olarak Camdan duvarlarla iki veya 3 tarafı hatta bazen tavanı cam kaplanarak kapalı mekânlarınıza katılarak yaşam alanlarınızı genişletmenize yarar sağlamaktadır. Bu sistemler konutların dışında Restoran, Kafe, Bar gibi sosyal mekânlarda da çokça tercih edilmektedir.

Diğer bir sistem olan Kapı Önü Cam Kapama Sisteminde ise daha küçük alanlar kazanabilirsiniz, bunun amacı ise adından da anlaşıldığı gibi evlerin giriş kapılarının etrafı cam ile çevrilerek birkaç metrekarelik bir ayakkabılık veya vestiyer alanı sağlamaktadır. Bu sistemde de çok şık tasarımlar uygulanarak yapılarınıza yüksek prestij kazandırabilirsiniz.

Bahsi geçen son sistem ise Teras Camlama Sistemleridir, bu sistemlerde amaç balkonların ötesinde Cam duvarların yanında birde Cam tavana ihtiyaç duyulmasıdır. Bu sistem son katlardaki konutlarda ve villalarda bulunan teraslarınızın kapalı yaşam alanlarına katılması için uygulanan isteğe göre Açılır Cam Tavan yapılarak yazları açık kışları kapalı olarak kullanılabilen sistemlerdir.

Katlanır Cam Sistemleri-Satış Hikayeleri

04.09.2013 tarihinde Nish Adalar Sitesi b-11 blok d:8 ‘e katlanır cam balkon montajı yapılmıştır.

28.08.2013 tarihinde balkonun ölçüsü ekiplerimiz tarafından alınmış ve sözleşme yapılarak anlaşmaya varılmıştır.
Aynı gün 8mm rodajlı temperli(güçlendirilmiş) cam kesim imalatına başlanmıştır.
Camlar hazırlandıktan sonra alüminyum imalatına alınmıştır.
5 et kalınlığında olan alt ve üst ray sistemi balkon ölçülerine göre kesimi yapılmış camlara yapıştırılan alüminyumlara çift taşıyıcılı paslanmaz çelik tekerler monte edilmiştir.
Baza altlarına çift sıra 1200mm kalınlığında kıl fitil kullanılmaktadır. Sistemin imalat kısmı tamamlanınca 1 gün önceden müşteri aranmış ve montaj günü kararlaştırılmıştır. Sabah 10:00 – 10:30 saatleri arasında montaj ekiplerimiz nish adalar b-11 blok d:8 ‘de montaja başlanmıştır. Önce alt ve üst ray sistemi balkona yerleştirilmiş daha sonra camlar ray sistemine takılmış ve teraziye alınmıştır.

Cam Balkonda kenar, üst ve altta kot farkında doğan açıklıklar sistemle aynı renk alüminyum köşebentlerle kapatılıp içten ve dıştan su, ısı izolasyonu yapılarak balkon montajı tamamlanmış ve müşteriye sorunsuz teslim edilmiştir.

Giyotin Cam Nedir?

Giyotin Cam Sistemleri, dikey yönde hareket ederek açılıp kapanabilen sistemlerdir. Halk arasında “Hareketli Küpeşte” adı ile de bilinir. Giyotin Cam Sistemi tamamen açık hale getirildiğinde bir panel yüksekliği miktarındaki alan sabit olarak kalır. Hem kontrol edilebilen bir cam sistemi hem de sabit küpeşte sistemi olarak çalışır.

Giyotin Cam Özellikleri

Giyotin Cam Sistemi genellikle motorlu ve uzaktan kumandalı şekilde üretilir. 2 paneli olan giyotin cam sistemlerinde panellerin biri sabit diğeri ise hareketlidir. 3 paneli olan sistemlerde ise 1 panel sabitken diğer 2 panel hareketlidir. Talebe ve alandaki yüksekliğin uygunluğuna göre 4 panele sahip giyotin cam sistemleri de üretilebilmektedir.

Giyotin Cam Sisteminin hareketli küpeşte olarak bilinmesinin sebebi, genellikle kafe, restoran ve sosyal alanlarda kullanıldığında yerden masa hizasına denk gelen küpeşte yüksekliğinde olmasıdır. Hareketli küpeşte sisteminde ısıcam ya da tek cam kullanılabilir.

Giyotin Cam Kullanım Alanları

Giyotin Cam Sistemi kullanım alanları, oldukça geniş olan ürün modellerinden biridir. En çok kullanıldığı alanlar:

 • Restoran
 • Kafe
 • Dükkan
 • Otel
 • Vitrin
 • Stadyum
 • Kış bahçesi
 • Düğün salonu ve
 • Mağazalar olarak sıralanabilir. Manuel veya otomatik olarak kullanılabilen Giyotin Cam Sistemleri, kullanıldığı alanlara ferah, estetik, konforlu ve kullanışlı bir alan olma özelliği kazandırır.

Giyotin Cam Avantajları

Giyotin Cam, hem kullanım kolaylığı sağlaması hem de estetik bir görünüm kazandırması açısından avantajları oldukça fazla olan cam modellerinden biridir. Başlıca Giyotin Cam Avantajları ise şöyle sıralanabilir:

 • Isı yalıtım özelliğine sahip olması sayesinde enerjiden büyük oranda tasarruf sağlar.
 • Ses yalıtımında %60 oranında performans gösterir.
 • Mekanın manzarasını asla engellemez.
 • Kusursuz bir kullanım kolaylığının yanı sıra estetik bir görünüm sağlar.
 • Kullanıldığı alanı huzurlu ve konforlu bir hale getirir.
 • Ticari amaçla kullanan işletmelerde, müşterilerin olumsuz hava koşullarından korunmasını sağlar.
 • İstenilen zamanda ortamı havalandırma imkanı sunar.
 • Üretiminde kullanılan sağlam ve dayanıklı malzemeleri sayesinde korkuluk görevini yerine getirir.
 • Hırsızlık gibi olumsuz olaylara karşı ortamı çok daha güvenli bir hale getirir.
 • Özellikle yaşlılar ve çocuklar için oldukça pratik bir kullanım imkanı sağlar.

 

Isıcamlı Sürme Cam

Isıcam, aralarında boşluk bırakılarak, bu boşluğa genelde; kripton, argon, ksenon gibi asal gazlar yahut doğrudan hava doldurularak, etrafına alüminyum, nem alıcı ve dış yalıtım macunu kullanarak camların tek bir parça haline getirilmesidir. Özen gösterilmesi gereken en önemli nokta, her çift camın ısıcam özelliği taşımamasıdır. Camın ısıcamlı olabilmesi için yukarıda belirtilen özellikleri barındırması gerekir. Bu özelliklere sahip olmayan bir cam, normal bir camdan fazlası değildir.

Isıcam özelliğine sahip camlarda, camların arasında olan boşluklara doldurulan gazların ısı yalıtımı konusunda normal havaya göre gösterdiği başarı yüksektir. Bu nedenle cam aralarında bulunan boşluğun argon gazıyla doldurulmuş olmasına dikkat edilmesi gerekir. Gazın miktarında artış sağlandıkça, ısı tasarrufu da artacaktır. Bu, aradaki boşluğun ne miktarda olduğu ile doğrudan ilişkilidir. Günümüz yaşantısında, doğru bir ısı tasarrufu için en az 16 mm kalınlığında ısıcamlı camlar tercih edilmektedir.

Isıcam, Surcam firmasının ürettiği yalıtım özelliğine sahip cama verilen isimdir. Piyasada satın alacağınız her ısıcam, Surcam’ın üretmiş olduğu ısıcam çeşitlerinden birisi değildir. Bu nedenle camın kalitesinde düşüş yaşanması olası bir durumdur. Isıcamlı Sürme Cam tercih edilirken ısıcamın hangi firmaya ait olduğunu öğrenmek çok önemlidir. Surcam’ın elinden çıkmış bir ısıcam edinmeniz, kaliteyi ayağınıza getirir.

Cam Balkon Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Katlanabilir cam balkon yaptırmaya karar verildiğinde, öncelikle cam balkon yapılacak olan alanın yapısal özellikleri göz önünde bulundurularak, ölçüsü dikkatli bir şekilde alınır. Dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri ise ihtiyacınıza uygun olarak katlamalı veya sürmeli cam balkon sistemi tercihi yapmanızdır. Sürgülü cam balkon modelleri de en az katlamalı cam balkonlar kadar rahat ve kullanışlıdır. Bu seçim, tamamen sizin ihtiyaç ve zevkinize kalmıştır.

Cam Balkon Faydaları

 1. İstenildiği her vakitte balkonu kullanabilme imkanı sunar. Kar, kış demeden balkonu rahatlıkla kullanmayı mümkün kılar.
 2. Evinize daha modern ve estetik bir görünüm kazandırabilmek için aracı olur.
 3. Cam balkon sistemlerinin istenildiği zaman açılıp kapatılabilme özelliği vardır. Bu, balkonların çok daha konforlu bir hale gelmesine yardımcı olur.

 

× WhatsApp Destek