Katlanır Cam

Katlanır Cam Balkoncu

Katlanır Cam

Camın tarihi antik çağlara kadar uzanmaktadır. İlk olarak ne zaman ve nerede üretildiği kesin bir kaynağa dayandırılmasa da birçok araştırmacı Mısır üzerinde yoğunlaşmaktadır. M.Ö. yıllara dayana bir geçmişi olan cam geçmişten günümüze birçok alanda kullanılmıştır. Yaşadığımız zamanda cam sadece günlük kullanım eşyalarında değil mimari kapatma sistemlerinde de kullanılmaya başlanmıştır.

Bunun en iyi örneği olarakta cam balkon sistemini gösterebiliriz. Cam balkon sistemi sadece balkonlarla sınırlı kalmayıp birçok alanda faal olarak kullanılmaktadır. Cam balkon sistemleri cafe, bar, restaurant, havuz başı, teras vb. birçok mekânda sıkça uygulanan bir sistem olmuştur. Kullanım kolaylığı, kolay temizlenme özelliği, şık görünümü ve görselliği bozmadığı için birçok alanda tercik edilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular !

Yüksek Katlara Cam Balkon Takılır mı?

Katlanır Cam Balkon, yüksek katlardaki balkonlara uygulanabilir, ancak burada ustalarımızın yapacağı keşifler ve bu keşiflerde alacakları önemli notlar eşliğinde uzman ekiplerce yapılmalıdır. Bu sayede Cam Balkonunuzu yüksek katlardaki yaşam alanlarınızda da güvenle kullanabilirsiniz.

Katlanır Cam Balkonda Renkli Cam Fiyat Farkı Nedir?

Katlanır Cam Balkon fiyatlarında kullanılan camın etkisi büyüktür, bu yüzden firmalar arasında çok bazen yüksek fiyat farkları doğar. Kullanılması gereken Temperli(Güçlendirilmiş/Kırılmaz) Cam fiyatları normal cama göre daha yüksektir, aynı şekilde Temperli Camın Renklisi olursa da fiyat artı yüzde yirmi artar. Örneğin; 10 metrekare Cam Balkonunuz için 1500TL tutan Katlanır Cam Balkon fiyatınız, Renkli Camdan yapılırsa fiyatı 1800TL olacaktır.

Cam Balkon Fiyatında Sabit birim fiyat neden olmaz?

Katlanır Cam Sistemlerinde sabit metrekare fiyatı uygulanamamasının sebebi Balkonların çok farklı genişlik ve yüksekliklerde olmalarıdır, bu durum metrekare hesaplamasının yanında kullanılacak alüminyum profil(Kaliteli profiller maliyet olarak yüksek olduğundan önem kazanmaktadır) metrajını, kullanılacak yardımcı aparat adetini dolayısıyla işçilik zamanını etkileyeceğinden metrekare düşük olsa bile bazı balkonlarda toplam fiyat bölü metrekare formülünde bulunacak birim fiyat yüksek çıkabilmektedir. Bu yüzdendir ki sabit metrekare fiyatı verememekteyiz.

Katlanır Cam Sistemleri Hakkında Bilgiler

Katlanır Cam Sistemleri

Kış Bahçesi Sistemleri

Ofiste Cam Kullanımı

Cam Küpeşte/Korkuluk Sistemleri

Cam Kapı Çeşitleri

Panjur Kepenk Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir