baysanlarcambalkon@hotmail.com

Katlanır Cam

Katlanır Cam Sistemleri

Camın tarihi antik çağlara kadar uzanmaktadır. İlk olarak ne zaman ve nerede üretildiği kesin bir kaynağa dayandırılmasa da birçok araştırmacı Mısır üzerinde yoğunlaşmaktadır. M.Ö. yıllara dayana bir geçmişi olan cam geçmişten günümüze birçok alanda kullanılmıştır. Yaşadığımız zamanda cam sadece günlük kullanım eşyalarında değil mimari kapatma sistemlerinde de kullanılmaya başlanmıştır. Bunun en iyi örneği olarakta cam balkon sistemini gösterebiliriz. Cam balkon sistemi sadece balkonlarla sınırlı kalmayıp birçok alanda faal olarak kullanılmaktadır. Cam balkon sistemleri cafe, bar, restaurant, havuz başı, teras vb. birçok mekânda sıkça uygulanan bir sistem olmuştur. Kullanım kolaylığı, kolay temizlenme özelliği, şık görünümü ve görselliği bozmadığı için birçok alanda tercik edilmektedir.

Katlanır Cam Sistemleri Hakkında!

Cam malzemenin yapılara girişinden bu güne en sükseli en gösterişli en prestijli haline ancak Katlanır Cam Balkon halinde ulaşmıştır, halk dilinde Katlanır Cam, Cam Balkon, Sürme Cam, Toplanır Cam, Balkon Kapama, Balkon Kaplama, Açılır Kapanır Balkon gibi isimlerle de anılan bu sistemler, gösterişli ve şık oldukları gibi oldukça kullanışlı olmaları sebebiyle özellikle dairelerde çok tercih edilmektedir.

Başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlerde konutlar gittikçe küçülmektedir, bununla beraber insanlar küçük alanlı dairelerini daha kullanışlı hale getirmek istemektedirler, bu yolda Katlanır Cam Balkon Sistemleri, dairelerinizin balkonlarını da yaşam alanlarınıza katmayı sağlayarak sizlere yardımcı olmaktadır. Hatta bu alanda en büyük faydayı sağlamaktadır.

Dairelerde durum böyleyken, daha farklı konutlar olan villalar ve müstakil evlerde ise Katlanır Cam Sistemleri karşımıza Kış Bahçesi, Kapı Önü Cam Kapama ve Teras Camlama olarak çıkmaktadır. Bu sistemlerden Kış Bahçesi; evinizin bahçeye bakan bir camı kapısı veya duvarından çıkıntı olarak Camdan duvarlarla iki veya 3 tarafı hatta bazen tavanı cam kaplanarak kapalı mekânlarınıza katılarak yaşam alanlarınızı genişletmenize yarar sağlamaktadır. Bu sistemler konutların dışında Restoran, Kafe, Bar gibi sosyal mekânlarda da çokça tercih edilmektedir.

Diğer bir sistem olan Kapı Önü Cam Kapama Sisteminde ise daha küçük alanlar kazanabilirsiniz, bunun amacı ise adından da anlaşıldığı gibi evlerin giriş kapılarının etrafı cam ile çevrilerek birkaç metrekarelik bir ayakkabılık veya vestiyer alanı sağlamaktadır. Bu sistemde de çok şık tasarımlar uygulanarak yapılarınıza yüksek prestij kazandırabilirsiniz.

Bahsi geçen son sistem ise Teras Camlama Sistemleridir, bu sistemlerde amaç balkonların ötesinde Cam duvarların yanında birde Cam tavana ihtiyaç duyulmasıdır. Bu sistem son katlardaki konutlarda ve villalarda bulunan teraslarınızın kapalı yaşam alanlarına katılması için uygulanan isteğe göre Açılır Cam Tavan yapılarak yazları açık kışları kapalı olarak kullanılabilen sistemlerdir.

Katlanır Cam Sistemleri-Satış Hikayeleri

04.09.2013 tarihinde Nish Adalar Sitesi b-11 blok d:8 ‘e katlanır cam balkon montajı yapılmıştır.

28.08.2013 tarihinde balkonun ölçüsü ekiplerimiz tarafından alınmış ve sözleşme yapılarak anlaşmaya varılmıştır.
Aynı gün 8mm rodajlı temperli(güçlendirilmiş) cam kesim imalatına başlanmıştır.
Camlar hazırlandıktan sonra alüminyum imalatına alınmıştır.
5 et kalınlığında olan alt ve üst ray sistemi balkon ölçülerine göre kesimi yapılmış camlara yapıştırılan alüminyumlara çift taşıyıcılı paslanmaz çelik tekerler monte edilmiştir.
Baza altlarına çift sıra 1200mm kalınlığında kıl fitil kullanılmaktadır. Sistemin imalat kısmı tamamlanınca 1 gün önceden müşteri aranmış ve montaj günü kararlaştırılmıştır. Sabah 10:00 - 10:30 saatleri arasında montaj ekiplerimiz nish adalar b-11 blok d:8 ‘de montaja başlanmıştır. Önce alt ve üst ray sistemi balkona yerleştirilmiş daha sonra camlar ray sistemine takılmış ve teraziye alınmıştır.

Cam Balkonda kenar, üst ve altta kot farkında doğan açıklıklar sistemle aynı renk alüminyum köşebentlerle kapatılıp içten ve dıştan su, ısı izolasyonu yapılarak balkon montajı tamamlanmış ve müşteriye sorunsuz teslim edilmiştir.

Katlanır Cam Sistemleri Hakkında Bilgiler

Katlanır Cam Sistemleri

Kış Bahçesi Sistemleri

Ofiste Cam Kullanımı

Cam Küpeşte/Korkuluk Sistemleri

Cam Kapı Çeşitleri

Panjur Kepenk Sistemleri

× WhatsApp Destek