baysanlarcambalkon@hotmail.com

PERGOLA TENTE

PERGOLA TENTE

Pergola Tente Nedir?

Pergola kelimesi Latince’de saçak anlamına gelen ‘pergule’ kelimesinden gelir. İtalyanca’da ise  pergola kelimesi gölgelik anlamında kullanılır. Pergola tente sistemleri sayesinde, bükümlü, yatay ve çatı şeklinde olan açıklıklar kolay bir şekilde kapatılabilir.

Pergola tente, günümüzde birçok mekanda kullanmaktadır. Pergola sistemlerinin asıl kullanım amacı, yazları güneşten korumak olarak söylenebilir. Bununla birlikte sistemi açılır ve kapanır tavanı ve su geçirmez özelliği sayesinde yağmurlu havalarda kullanıldığı alanı yağmurdan korur.

Pergola tente sistemi istenildiği zaman etrafı camla kapatılarak, açılır kapanır duruma getirilebilir. Böylece kış mevsiminde de pergola tente sayesinde bahçe ve diğer açık alanlar kullanılmaya devam edilebilir.

Pergola Tente Modelleri

Pergola tente çeşitleri, ışıklı ve ışıksız olmak üzere iki farklı modele sahiptir. Aydınlatmanın mekanlara şıklık kattığı bilindiği için ışıklı sistem daha çok tercih edilir. Sistemin bir diğer önemli özelliği  de teknoloji kullanılarak üretilen black out kumaşıdır. Bu kumaş, yüzde yüz su geçirmez özelliğe sahiptir. Güneş’in zararlı UV ışınlarını da tam olarak önler. Bu özellik, kumaşın üç katlı yapıya sahip olması ile  sağlanır. Pergola tentelerde iki kat PVC ve bu iki katın arasında siyah teflon bulunur. Bu da pergola tente sistemini uzun yıllar boyunca dayanıklı yapar ve kullanım ömrünü uzatır.

Pergola tente tercih edilme nedenleri arasında şıklık ve dayanıklılık ilk sırada gelir. Ayrıca pergola tente üretiminde, alüminyum gibi sağlıklı bir ürün kullanılması da tercih edilme nedenleri arasında yer alır. Pergola sistemler, içerisinde bulunan black out kumaşı, yangın olduğunda alevin ilerlemesini engelleyen bir özelliğe sahiptir. Pergola tentenin bu özellikleri, tercih edilmesinde oldukça etkilidir.

Pergola Tente Özellikleri Nelerdir?

Pergola tente üretimi, oldukça zahmetli aynı zamanda özen ve dikkat gerektiren iştir. Pergola tente doğru yapıldığında uzun yıllar boyunca dayanıklı kalarak, kullanıcısını yarı yolda bırakmaz. Pergola tentenin:

  • Kumandasında ileri ve geri olarak kontrol sistemi vardır.
  • 150-70 yay sistemi kullanılır.
  • Yağmura karşı koruma sağlayan su taşıyıcı gider sistemi kullanılır.
  • Uzaktan kumandalı motor sistemi ile desteklenir.

Pergola tente, günümüzde en çok tercih edilen tente çeşitlerinden biridir. Pergola tente sistemi, raylar üzerinde ileri ve geri hareket ettiği için “raylı tente sistemi” olarak da adlandırılır. Pergola sistemi  yalnızca olumsuz dış etkenlere karşı aşırı dayanıklılık göstermekle kalmaz, bununla beraber estetikten mahrum kalmayan modern görünüme de sahiptir.

 

It is manufactured and sold under the brand name of BAYSANLAR. All systems are produced in desired dimensions and dimensions.

Pergole Tente Sistemleri Hakkında Bilgiler

Katlanır Cam Sistemleri

Kış Bahçesi Sistemleri

Ofiste Cam Kullanımı

Cam Küpeşte/Korkuluk Sistemleri

Cam Kapı Çeşitleri

Panjur Kepenk Sistemleri

× WhatsApp Destek