baysanlarcambalkon@hotmail.com

Isıcamlı Sürme Cam

Isıcamlı Sürme Cam

Isıcam, aralarında boşluk bırakılarak, bu boşluğa genelde; kripton, argon, ksenon gibi asal gazlar yahut doğrudan hava doldurularak, etrafına alüminyum, nem alıcı ve dış yalıtım macunu kullanarak camların tek bir parça haline getirilmesidir. Özen gösterilmesi gereken en önemli nokta, her çift camın ısıcam özelliği taşımamasıdır. Camın ısıcamlı olabilmesi için yukarıda belirtilen özellikleri barındırması gerekir. Bu özelliklere sahip olmayan bir cam, normal bir camdan fazlası değildir.

Isıcam özelliğine sahip camlarda, camların arasında olan boşluklara doldurulan gazların ısı yalıtımı konusunda normal havaya göre gösterdiği başarı yüksektir. Bu nedenle cam aralarında bulunan boşluğun argon gazıyla doldurulmuş olmasına dikkat edilmesi gerekir. Gazın miktarında artış sağlandıkça, ısı tasarrufu da artacaktır. Bu, aradaki boşluğun ne miktarda olduğu ile doğrudan ilişkilidir. Günümüz yaşantısında, doğru bir ısı tasarrufu için en az 16 mm kalınlığında ısıcamlı camlar tercih edilmektedir.

Isıcam, Surcam firmasının ürettiği yalıtım özelliğine sahip cama verilen isimdir. Piyasada satın alacağınız her ısıcam, Surcam’ın üretmiş olduğu ısıcam çeşitlerinden birisi değildir. Bu nedenle camın kalitesinde düşüş yaşanması olası bir durumdur. Isıcamlı Sürme Cam tercih edilirken ısıcamın hangi firmaya ait olduğunu öğrenmek çok önemlidir. Surcam’ın elinden çıkmış bir ısıcam edinmeniz, kaliteyi ayağınıza getirir.

× WhatsApp Destek